tło

Dzień Wolnej Sztuki w Wymiennikowni – Rekrutacja do 28.03.2018

  Kształt 1

  Według badań goście muzeów statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. Dzieje się tak dlatego, że wchodząc do muzeum, czujemy się zmuszeni do obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują. Efekt jest taki, że bezrefleksyjnie przebiegamy dziesiątki sal muzealnych, po czym jesteśmy zmęczeni i źli. Co gorsza, kompletnie nie pamiętamy i nie rozumiemy tego, co właśnie obejrzeliśmy.

  Lekarstwem na tego typu bierne i męczące zwiedzanie jest Slow Art – ruch Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki.

  21 kwietnia 2018 roku, w godz. 12:00-13:00 poszczególne muzea na terenie całego kraju przez godzinę będą przekazywać zwiedzającym ideę Wolnej Sztuki. Każde z nich wybierze pięć dzieł ze swoich kolekcji. Przy każdym będzie stała osoba zadająca uczestnikom Dnia Wolnej Sztuki pytania, motywująca ich do podjęcia refleksji i nabrania odwagi do samodzielnego szukania odpowiedzi. Jej celem będzie pokazanie, że obiekt muzealny może stać się źródłem inspiracji.

  Co prawda Wymiennikownia nie jest muzeum ani galerią, ale….. Wiemy, że są wśród Was są artyści! Dlatego zdecydowaliśmy się lekko zmienić koncepcję tego wydarzenia i zaprosić Was do pokazania swoich własnych dzieł sztuki (rysunków, rzeźb, obrazów, itp.) i postawienia się w roli przewodników.

  !!!! Poszukujemy 5 osób, które chciałyby pokazać po jednej swojej pracy i porozmawiać o niej ze zwiedzającymi !!!!

  Korzyści: możliwość pokazania swojej pracy publiczności, wysłuchanie interpretacji swojej pracy, konfrontacja z odbiorcą dzieła sztuki, nauka pracy z publicznością, zaświadczenie o uczestnictwie w ogólnopolskiej akcji.

  Na zgłoszenia czekamy do 28.03.2018 r. pod mailem wymiennikownia@lis.gdynia.pl. Załączcie kilka fotografii prac, z których wybierać będziemy jedną. Spotkanie przygotowujące do prezentacji odbędzie się 11.04.2018 r. o godz. 17:30. Koordynatorka – Magda Dębna.

  INFO: http://www.dzienwolnejsztuki.pl/

   

  Patroni medialni akcji: TOK FM, Niezła Sztuka.

  Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego wymiennikownia.org

  przejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

  Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.