tło

23.06.2018 TO PROSTE SŁOWA wernisaż wystawy Oliwii Skorowskiej

  Kształt 1

   

  23.06.2018 (sobota), o godzi. 19:00,  zapraszamy najserdeczniej do Wymiennikowni na wernisaż wystawy młodej artystki, Oliwii Skorowskiej. Wystawa składać będzie się z 25 kolaży, czyli ścinków, wycinków z gazet, których zupełnie nie posądzilibyśmy o głębsze przesłania. Słowa wybrane pod wypływem impulsu, a następnie wyrwane z kontekstu tworzą zupełnie nowy sens. Zapraszamy do ich odkrycia 🙂

  Oliwia sama o sobie mówi:
  „Długo nie umiałam umieścić się w żadnej konkretnej kategorii, opowiedzieć o sobie tylko w kilku słowach, bo po prostu nie do końca wiedziałam kim jestem i kim mogę być. Dziś jako świeża dwudziestolatka orientuje się w tym znacznie lepiej. Na co dzień studiuje na wydziale architektury, ale poza uczelnią działam w wielu innych dziedzinach, które udało mi się zakotwiczyć jako stały „punkt programu”. Uwielbiam obserwować proces, postęp, wciąż czują się nie pełnie, wciąż chcąc znaczyć coś więcej. Zupełnie przeciwnie do tego co robię – wycinki, czyli krótkie sentencje, lub jak niektórzy nazywają – poezje z papieru, to dzieło przypadku i jak zawsze powtarzam, mojej podświadomości. Wybieram wyjątkowo podobające mi się słowo, które w zestawieniu z innym, tak samo upatrzonym, tworzy coś, co czuje, a co zupełnie nie przypomina ich pierwotnego przeznaczenia.”

  My już nie możemy się doczekać 🙂
  ZAPRASZAMY WAS!

   

   

  Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego wymiennikownia.org

  przejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

  Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.