tło

Opisy kolejnych 4 zajęć z rysunku (luty/marzec 2020)

  Kształt 1

   

  Zajęcia 11.02.2020
  Zadanie #1 – Tworzenie rysunku martwej natury ułożonej na początku zajęć. Pracę należy wykonać ołówkiem na białym papierze.

  Zadanie przede wszystkim wpływa na szybki rozwój umiejętności rysowniczych. Uczy sprawnego sprowadzania przedmiotów do podstawowych brył geometrycznych oraz uczy myślenia przestrzennego. Poprawia się szybkość wykonywania rysunków.

  Zajęcia 18.02.2020
  Zadanie #2 – Przedstawienie teorii anatomicznej i ruchu naszych dłoni oraz stóp. Przypomnienie proporcji w ludzkim ciele.

  Ćwiczenie polepsza naszą zdolność swobodnego rysowania i usprawnia naszą wiedzę o ludzkiej anatomii. Poprawia się szybkość wykonywania rysunków.

  Zajęcia 25.02.2020
  Zadanie #3 – Rysunek bukietu kwiatów za pomocą białej lub kolorowych pasteli na czarnym tle.

  Zadanie wpływa na naszą zdolność postrzegania światła i cienia na obiektach. Uczymy się wprowadzania efektu niedopowiedzenia w naszych rysunkach.

  Zajęcia 3.03.2020
  Zadanie #4 – Skupiamy się nad rysunkiem oczu. Uczymy się rysować i umiejętnie umieszczać na naszym portrecie poszczególne moduły twarzy.

  To zadania wpływa w dużym stopniu na poznanie zależności pomiędzy danymi częściami twarzy. Uczy nas szybkiego kreślenia i sprawnego sprowadzania ich do podstawowych brył geometrycznych.

  PROWADZĄCY:

  Maciej Bukowski – Ukończył technikum o profilu graficznym. Aktualnie student ASP w Gdańsku na kierunku grafika. W przyszłości chce zajmować się grafiką projektową zawodowo. Interesuje się sztukami plastycznymi od czasów szkoły podstawowej. Dużo czasu spędza na pogłębianiu swoich umiejętności warsztatowych. Uważa, że ciężka praca i zaangażowanie w tym co się robi to klucz do sukcesu. Inspiracją są dla niego ludzie, którzy zawsze potrafią znaleźć czas na pielęgnowanie swoich pasji. W kręgu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, seriale i piłka nożna.

  Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego wymiennikownia.org

  przejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

  Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.