tło

Punkt Pomocy Okresowej w Wymiennikowni już działa!

    Kształt 1

    Wymiennikownia dołączyła w tym miesiącu do sieci Punktów Pomocy Okresowej koordynowanej przez Akcja Menstruacja!

    Obok furtki, na ogrodzeniu, zawisła zgrabna, biała szafeczka z logo Punktu Pomocy Okresowej. W środku znajdują się darmowe środki menstruacyjne. Szafeczka jest ogólnodostępna, w dzień i w noc, niezależnie od godzin otwarcia Wymiennikowni (czy tymczasowego zawieszenia działalności stacjonarnej WM). W razie potrzeby można śmiało korzystać z jej zawartości.

    Jeżeli zauważycie braki w szafeczce, to zgłaszajcie to nam i na bieżąco będziemy uzupełniać zapasy. Sami również możecie dokładać niezbędne artykuły jeżeli chcecie się nimi podzielić.

    Akcja Menstruacja jest pierwszą w Polsce fundacją zajmującą się walką z ubóstwem menstruacyjnym i okresowym tabu. Powstała w 2019 roku jako projekt społeczny poruszający temat ubóstwa menstruacyjnego, a w 2020 roku przerodziła się w fundację prowadzącą różnorodne działania odpowiadające na ten problem w Polsce, jak i za granicą. Głównym celem fundacji jest walka z ubóstwem menstruacyjnym i systematyczne zwiększanie dostępu do rzetelnej wiedzy na temat miesiączki, która pozostaje tematem tabu. Poprzez instalację Punktów Pomocy Okresowej, pomaga szerokiej grupie osób dotkniętych ubóstwem menstruacyjnym, które dzięki obecności szafek w miejscach publicznych mogą skorzystać ze znajdujących się w nich darmowych środków menstruacyjnych.