tło

Punkt Pomocy Okresowej w Wymiennikowni już działa!

  Kształt 1

  Wymiennikownia dołączyła w tym miesiącu do sieci Punktów Pomocy Okresowej koordynowanej przez Akcja Menstruacja!

  Obok furtki, na ogrodzeniu, zawisła zgrabna, biała szafeczka z logo Punktu Pomocy Okresowej. W środku znajdują się darmowe środki menstruacyjne. Szafeczka jest ogólnodostępna, w dzień i w noc, niezależnie od godzin otwarcia Wymiennikowni (czy tymczasowego zawieszenia działalności stacjonarnej WM). W razie potrzeby można śmiało korzystać z jej zawartości.

  Jeżeli zauważycie braki w szafeczce, to zgłaszajcie to nam i na bieżąco będziemy uzupełniać zapasy. Sami również możecie dokładać niezbędne artykuły jeżeli chcecie się nimi podzielić.

  Akcja Menstruacja jest pierwszą w Polsce fundacją zajmującą się walką z ubóstwem menstruacyjnym i okresowym tabu. Powstała w 2019 roku jako projekt społeczny poruszający temat ubóstwa menstruacyjnego, a w 2020 roku przerodziła się w fundację prowadzącą różnorodne działania odpowiadające na ten problem w Polsce, jak i za granicą. Głównym celem fundacji jest walka z ubóstwem menstruacyjnym i systematyczne zwiększanie dostępu do rzetelnej wiedzy na temat miesiączki, która pozostaje tematem tabu. Poprzez instalację Punktów Pomocy Okresowej, pomaga szerokiej grupie osób dotkniętych ubóstwem menstruacyjnym, które dzięki obecności szafek w miejscach publicznych mogą skorzystać ze znajdujących się w nich darmowych środków menstruacyjnych.

  Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego wymiennikownia.org

  przejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

  Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.