tło

Pandemonium – warsztaty teatralne 19-20.09.2020

  Kształt 1

  #PANDEMONIUM | Jesteś osobą kreatywną i masz 14 – 19 lat? Zapisz się na warsztaty!

  (zapisani uczestnicy są zobowiązani do dostarczenia w dniu warsztatów oświadczenia o stanie zdrowia – do pobrania tutaj: LIS covid oświadczenia – pełnoletni LIS covid oświadczenia – niepełnoletni

   

  Trwają zapisy na intensywne, dwudniowe warsztaty performatywne z pogranicza teatru, ruchu i sztuk wizualnych! Poświęcone pandemii zajęcia będą dotyczyć doświadczenia wymuszonych przez globalną sytuację zmian w życiu młodych ludzi, kwestii trudnych emocji, izolacji i jej wpływu na relacje międzyludzkie. Warsztaty odbędą się 19 – 20 września w gdyńskiej Wymiennikowni (przy Kartuskiej 20b) w godzinach 10:00 – 18:00 i zakończą się działaniem artystycznym w przestrzeni miasta.


  Link do zapisów:
  https://app.evenea.pl/event/pandemonium/


  Warsztaty mają na celu stworzenie nastolatkom bezpiecznej przestrzeni do wymiany myśli i poglądów. Wspólnie z moderatorką zajęć, młodzież spróbuje opowiedzieć o swoich przemyśleniach na temat lockdownu, czasowego odebrania im prawa do samodzielnego wychodzenia z domu bez opieki dorosłego, ograniczenia kontaktu z rówieśnikami, powrotu do szkoły w obecnej formie. Partnerska relacja między uczestnikami warsztatów a prowadzącą ma otworzyć po miesiącach zamknięcia nastolatków na siebie, pogłębić ich zainteresowanie problemami współczesnego świata, zachęcić do realnego działania.

  – Warsztaty #PANDEMONIUM dedykowane są młodzieży, która jest otwarta, kreatywna i chce mówić o swoich poglądach – zapowiada moderatorka i pomysłodawczyni warsztatów, Natalia Królak z Fundacji Fala Nowej Kultury. – Zależy mi, aby młodzi ludzie nie bali się samodzielnie myśleć i dyskutować, by znaleźli przestrzeń, która chce zapytać ich o zdanie, a nie podporządkować pomysłom tzw. dorosłych. Pandemia będzie pretekstem do poszukiwań i wydobywania emocji, które ich drażnią, bawią, przerażają i cieszą. Będzie możliwością odkrywania zmian, które zaszły w ich postrzeganiu świata, odkrywania zmian w ich życiu, relacji i stosunku do samego siebie.

  Podczas dwudniowego warsztatu młodzież skupi się na własnych przeżyciach, a także spróbuje przenieść je na materię sztuki. Poprzez rozmowy, ćwiczenia ruchowe oraz kreatywne, uczestnicy nauczą się jak wypowiadać się na trudne, istotne tematy za pomocą działań artystycznych. Wspólnie przywołają najdotkliwsze dla nich elementy pandemii – zakaz swobodnego poruszania się po mieście, zamknięcie w domu, lekcje online, restrykcje sanitarne. Spotęguje to też fakt, że wszyscy przez cały okres trwania warsztatów pozostaną w maseczkach i rękawiczkach oraz będą musieli zachować dystans społeczny.

  Efektem zajęć będzie przygotowanie i wykonanie ulicznego performansu, czyli artystycznego działania w przestrzeni miejskiej. Cały koncept zaprojektuje młodzież, a dzięki realnemu publicznemu wystąpieniu będą mogli odczuć, że ich głos ma znaczenie. Informacje o miejscu wykonywania performansu będzie można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/falanowejkultury.

  Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt został dofinansowany w ramach funduszu Akumulator Społeczny ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz ze środków miasta Gdyni. Organizatorem warsztatów jest Fundacja Fala Nowej Kultury.

  Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/625771198308479/

   

  Kontakt:

  Marysia Pyrek

  fala.nowej.kultury@gmail.com

  Tel. 514 771 313

  Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego wymiennikownia.org

  przejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

  Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.