tło

Wakacje w Wymiennikowni

  Kształt 1

  Od lipca ruszają letnie warsztaty w Wymiennikowni : )
  02.07 – 06.07 –> warsztaty plastyczne z kolażu, godz. 10:00-14:00, od 15 lat
  09.07 – 13.07 –> warsztaty taneczne K-POP, godz. 10:00-13:00, od 13 lat
  16.07 – 20.07 –> warsztaty cyrkowe, godz. 10:00-14:00, od 13 lat

   

  Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku w Wymiennikowni. Wszystkie zajęcia są darmowe, jednak obowiązują na nie zapisy : wymiennikownia@lis.gdynia.pl. Karta kwalifikacyjna, którą należy donieść najpóźniej pierwszego dnia zajęć dostępna jest tutaj:

  Karta_ kwalifikacyjna_ uczestnika_ półkoloni

  Za uczestników niepełnoletnich kartę wypełnić musi rodzic/opiekun.

  Prosimy o zapoznanie się z regulaminem:

  regulamin_polkolonie 2018

  02.07 – 06.07 WARSZTATY PLASTYCZNE

  Każdemu z nas są znane klasyczne dzieła malarskie takie jak Sąd Ostateczny, Mona Lisa czy Bitwa Pod Grunwaldem, jednak warto by było tchnąć w nie trochę nowej energii. Propozycją letnich warsztatów w Wymiennikowni są zajęcia plastyczne polegające na własnych aranżacjach dzieł malarskich znanych na światową skalę – zadanie nie będzie jednak takie proste, gdyż uczestnicy do tworzenia własnych wersji dzieł, będą korzystać z prasy drukowanej – z gazet kolorowych i czarno-białych, katalogów reklamowych, ulotek oraz z materiałów plastycznych takich jak kolorowe kartki czy bibuły. Podczas warsztatów poruszane będą zagadnienia związane z teorią złotego podziału, kompozycją, formą oraz barwą. Każdy z uczestników wykona własny pastisz dzieła malarskiego ( o tym, czym jest pastisz i jakie są jego rodzaje, uczestnicy dowiedzą się podczas półkolonii), który po skończeniu będzie mógł zabrać ze sobą jako własne dzieło sztuki.

  09.07 – 13.07  WARSZTATY TANECZNE K-POP

  K-Pop to gatunek łączący najróżniejsze odmiany popu wywodzące się z Korei, w którym ważna jest nie tylko sama muzyka, ale i cały performance, który ją otacza – stylizacje, koncepty i przede wszystkim choreografie. Na warsztatach z K-Dance uczestnicy mają szansę nauczyć się tańczyć układy swoich ulubionych artystów takich jak BTS, EXO, Seventeen czy Blackpink, pracując nie tylko nad samą progresją ruchów, ale i nad synchronizacją tańca z muzyką oraz resztą grupy czy poprawnym lip-sync do piosenki. Jest to fantastyczna okazja, żeby nauczyć się zwracać uwagę na detale i szczegóły, które czynią choreografie wyjątkowymi i spektakularnymi. Uczestnicy będą mogli zdobyć niezbędne umiejętności do długoterminowej pracy w obrębie licznych grup coverowych na terenie Trójmiasta.

  16.07 – 20.07 WARSZTATY CYRKOWE

  Warsztaty sztuki cyrkowej to pięć dni wspaniałej zabawy, połączonej z kreatywną pracą artystyczną i integracją w grupie zakręconych ludzi. Każdego dnia nauczysz się czegoś nowego z różnych dziedzin sztuki cyrkowej. Rozpoczynając od żonglerki klasycznej w postaci podrzucania piłek, przechodząc przez żonglerkę kontaktową polegającą na manipulacji obiektami, zahaczając o podstawy tańca z ogniem i kończąc na kilku figurach z akrobatyki partnerskiej, zapoznasz się z magią nowego cyrku. W planach również codzienny inspirujący seans, na którym będzie można obejrzeć występy najlepsze pokazy. Całość zakończy wspólny pokaz, który uczestnicy będą przygotowywali w ciągu tych pięciu szalonych dni. Będzie się działo – zapraszamy!

  Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego wymiennikownia.org

  przejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

  Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.