tło

Eurodesk

  Kształt 1

  W Wymiennikowni znajduje się punkt informacyjny Eurodesk, znajdziesz u nas informację o możliwościach wyjazdów za granice w ramach staży, szkoleń, wymiany studenckiej lub wolontariatu, programach edukacyjnych, konkursach, możliwościach pozyskiwania grantów i partnerów do realizacji projektów. Eurodesk to program Unii Europejskiej, dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji młodzieżowych. Jest finansowany i wspierany merytorycznie przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu Erasmus+. To sieć, która działa w 36 krajach Unii Europejskiej i do której należą organizację i instytucje pracujące z młodzieżą. 

  Eurodesk wspiera programy i inicjatywy Unii Europejskiej takie jak Europejski Korpus Solidarności, w ramach którego co roku Wymiennikownie odwiedza wolontariusz długoterminowy, jak również DiscoverEu, czyli inicjatywę dzięki, której młodzi ludzie mogą odbyć podróż (głównie koleją) po Europie i nabywać doświadczenia. 

  Chcecie dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami mailowo, telefonicznie lub przyjdź osobiście porozmawiać z wolontariuszem! 

  Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego wymiennikownia.org

  przejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

  Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.