Oferta dla szkół

WARSZTATY W WYMIENNIKOWNI – OFERTA DLA SZKÓŁ NA ROK 2018/2019

 

Od pomysłu do realizacji
Prowadząca: Magda Dębna

Chcecie zorganizować koncert, zawody sportowe lub pokaz filmowy i nie wiecie jak się do tego zabrać? Podczas warsztatów dowiemy się jak zorganizować wydarzenie o dowolnej tematyce. Prześledzimy proces powstawania eventu od pomysłu do realizacji. Zastanowimy się nad etapami pracy, o których musi wiedzieć producent. Za przykłady posłużą nam wydarzenia, które odbyły się w Wymiennikowni, realizowane przez młodzież i dla młodzieży, takie jak projekt Kultura Podziemi, Nocki Filmowe, czy impreza dancehallowa Move Dem Up. Pracując w małych grupach nauczymy się planować własne wydarzenia.

Czas trwania: 2 godziny, warsztaty odbywają się w poniedziałki i czwartki

 

Podróże kształcą!
Prowadząca: Magda Dębna

W Internecie dostępne są informacje dotyczące wolontariatu, wymian studenckich i możliwości zdobycia praktyki zawodowej za granicą (Wolontariat Europejski, Europejski Korpus Solidarności, Erasmus dla studentów, Erasmus+ dla uczniów i ErasmusPro). Mało osób wie, gdzie je znaleźć i dlaczego warto z nich korzystać. Poznamy strony na których można szukać ofert, obejrzymy relacje młodzieży i zastanowimy się czego dzięki wyjazdom można się nauczyć. W jaki sposób mobilność edukacyjna może wpłynąć na naszą karierę zawodową i dalszy rozwój? Warsztaty poprowadzone zostaną w oparciu o platformę EURODESK Polska, a z uwagi na specyfikę omawianych programów przeznaczone są dla osób od 16 lat.

Czas trwania: 2 godziny, warsztaty odbywają się w poniedziałki i czwartki

 

Własną ścieżką do celu
Prowadząca: Magda Dębna

W trakcie warsztatów porozmawiamy o tym co robimy w wolnym czasie, czym jest pasja i dlaczego warto ją rozwijać. W oparciu o nasze zainteresowania spróbujemy określić jakie mamy mocne strony i czy wiedza o nich może pomóc w wyborze ścieżki zawodowej. Poznamy przykłady osób, które: zarabiają na życie dzięki swojej pasji, wykorzystują pasję jako narzędzie do tego żeby mieć ciekawą pracę lub całkowicie oddzielają życie zawodowe od hobby. Zajęcia mogą być dobrą okazją do tego, żeby pierwszy raz pomyśleć o tym, w którą stronę dalej się rozwijać.

Czas trwania: 2 godziny, warsztaty odbywają się w poniedziałki i czwartki

 

Istota piękna kontra mass media
Prowadząca: Martyna Winnicka

Warsztaty poświęcone tematyce piękna i brzydoty, prowadzone w oparciu o przykłady z zakresu historii sztuki, kultury oraz współczesnych mediów. W dzisiejszym świecie, szczególnie wśród młodych ludzi, kształtują się odrealnione, wyidealizowane standardy piękna. Wygląd zewnętrzny zaczyna pełnić podstawową rolę w odbiorze drugiego człowieka oraz nas samych. Telewizja, kolorowe gazety oraz portale społecznościowe każdego dnia bombardują nas zdjęciami oraz artykułami na temat tego, jak powinniśmy wyglądać oraz dbać o siebie, by osiągnąć upragniony wygląd, a nawet status społeczny. Jak uniknąć presji ze strony mass mediów i spojrzeć na siebie przychylniejszym okiem? Jak zaakceptować siebie i zrozumieć, że piękno leży w oku patrzącego? Tego dowiemy się na warsztatach.

Czas trwania: 2 godziny, warsztaty odbywają się we wtorki i środy

 

ZIN – Światopogląd w formacie A4
Prowadząca: Martyna Winnicka

Czy każdy może wydać własną publikację? Oczywiście! Czy można zrobić to bez funduszy własnych? Oczywiście! Czy potrzebujemy sponsorów i wydawnictw? Oczywiście, że nie! Jak działać na własną rękę chcąc dzielić się ze światem własnymi poglądami i pasjami w kreatywny sposób? Tego dowiemy się na zajęciach warsztatowych poświęconych projektowaniu zinów. Zin to niekomercyjna i niepodlegająca żadnym prawom, autorska publikacja, zaprojektowana według wizji autora, który chce dzielić się swoimi postulatami, wartościami lub wyrazić swoją ekspresję twórczą. Dowiemy się jak stworzyć własne logo oraz poznamy podstawy projektowania. Każdy uczeń będzie miał okazję wykonać autorskiego zina i dowiedzieć się w jakiś sposób podzielić się nim z innymi.

Czas trwania: 2 godziny, warsztaty odbywają się we wtorki i środy

 

Prowadzące:

Magdalena Dębna – na co dzień pomaga młodzieży w rozwijaniu pasji i zainteresowań w Wymiennikowni, a w wolnym czasie rozwija własne związane z Gdynią, designem i sztuką. Wierzy, że wiedza o kulturze pozytywnie wpływa na rozwój człowieka, pomaga w nawiązywaniu oraz umacnianiu kontaktów z otoczeniem.

Martyna Winnicka – pracuje w Wymiennikowni, z wykształcenia jest artystką. W kręgu jej zainteresowań znajdują się tematy związane z fotografią, designem i projektowaniem w przestrzeni miejskiej. Miłośniczka kundelków, książek oraz starych samochodów.

 

 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 58 663 12 55 lub mailowego na adres: wymiennikownia@lis.gdynia.pl

 

Wszystkie warsztaty odbywają się w godz. 9:00-15:00. Prowadzimy je w Wymiennikowni – Młodzieżowym Centrum Innowacji Społecznych i Designu przy ul. Kartuskiej 20 B w Gdyni.
Nauczycieli, którzy przychodzą do nas z klasami prosimy o pozostanie przy uczniach podczas trwania całych warsztatów.