Punkt Pomocy Okresowej w Wymiennikowni już działa!

Wymiennikownia dołączyła w tym miesiącu do sieci Punktów Pomocy Okresowej koordynowanej przez Akcja Menstruacja!

Obok furtki, na ogrodzeniu, zawisła zgrabna, biała szafeczka z logo Punktu Pomocy Okresowej. W środku znajdują się darmowe środki menstruacyjne. Szafeczka jest ogólnodostępna, w dzień i w noc, niezależnie od godzin otwarcia Wymiennikowni (czy tymczasowego zawieszenia działalności stacjonarnej WM). W razie potrzeby można śmiało korzystać z jej zawartości.

Jeżeli zauważycie braki w szafeczce, to zgłaszajcie to nam i na bieżąco będziemy uzupełniać zapasy. Sami również możecie dokładać niezbędne artykuły jeżeli chcecie się nimi podzielić.

Akcja Menstruacja jest pierwszą w Polsce fundacją zajmującą się walką z ubóstwem menstruacyjnym i okresowym tabu. Powstała w 2019 roku jako projekt społeczny poruszający temat ubóstwa menstruacyjnego, a w 2020 roku przerodziła się w fundację prowadzącą różnorodne działania odpowiadające na ten problem w Polsce, jak i za granicą. Głównym celem fundacji jest walka z ubóstwem menstruacyjnym i systematyczne zwiększanie dostępu do rzetelnej wiedzy na temat miesiączki, która pozostaje tematem tabu. Poprzez instalację Punktów Pomocy Okresowej, pomaga szerokiej grupie osób dotkniętych ubóstwem menstruacyjnym, które dzięki obecności szafek w miejscach publicznych mogą skorzystać ze znajdujących się w nich darmowych środków menstruacyjnych.

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.wymiennikownia.org

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.wymiennikownia.org
Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.wymiennikownia.org. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.