Wpadnij do Przystani – Sieci Centrów Sąsiedzkich w Gdyni

Słyszeliście kiedykolwiek o gdyńskich „Przystaniach”?

Jest to idea rozwijana przez samorząd miasta Gdynia już od 2018 roku!

Przystanie to inaczej przestrzenie sąsiedzkie w różnych dzielnicach miasta – zawsze blisko mieszkańców. Są to miejsca otwarte na rozwijanie pasji, zainteresowań, nawiązywania nowych przyjaźni i zacieśnienia więzi, a także międzypokoleniowej integracji.

Nazwy Przystani to jednocześnie ich adresy! Funkcjonuje już Lipowa 15, od której wszystko się zaczęło, Opata Hackiego 33 w samym sercu osiedla i Śmidowicza 49 – największa w mieście. To jednak nie wszystko – powstają kolejne: Chylońska 237 (która wróci do nas w nowej odsłonie), Widna 2A, Łowicka 51, Chabrowa 43 i Wiczlińska 50A.

 

Przystanie Sąsiedzkie ułatwiają nowym mieszkańcom obcojęzycznym integrację ze społecznością prowadząc kursy języka polskiego jako języka obcego.

Każda z Przystani oferuje inny zakres propozycji dla społeczności w zależności od ich potrzeb. Jednak najważniejszym elementem nadal pozostaje aktywność zaproponowana przez samych mieszkańców. To w współpracy z nimi tworzone są te miejsca.

Są to również miejsca działań społecznych, które wspierają dzieci, młodzież jak i całe rodziny. W Przystaniach otrzymacie bezpłatne wsparcie psychoterapeutyczne, konsultacje psychologiczne i poradnictwo rodzinne

 

Co znajdziemy w Przystaniach?

Między innymi sale warsztatowe, wspólne kuchnie, sale sportowe, siłownie czy zaaranżowane specjalne przestrzenie dla najmłodszych. Można również wypożyczyć planszówkę czy zostać ogrodnikiem i zajmować się uprawa roślin w ogrodzie społecznym. Czeka tu na Was również oferta, która umożliwia wsparcie samorozwoju i aktywności w ramach projektów realizowanych ze wsparciem zewnętrznym.

Centra Sąsiedzkie, wspierają pracownicy organizacji i instytucji, które je tworzą, między innymi Laboratorium Innowacji Społecznych, Centrum Aktywności Seniora, Gdyńskie Centrum Sportu, Biblioteka Gdynia, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Gdyńskie Centrum Kontaktu, jak i również organizacje pozarządowe.

Celem Przystani jest włączanie mieszkańców o bardzo zróżnicowanych potrzebach, w życie dzielnicy i najbliższego otoczenia. Wpadajcie do Przystani!

 

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.wymiennikownia.org

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.wymiennikownia.org
Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.wymiennikownia.org. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.