Akcja Menstruacja

Od 2020 roku przed Wymiennikownia znajduje się Punkt Pomocy Okresowej w ramach fundacji Akcja Menstruacja, która działa na rzecz zmniejszenia skali ubóstwa menstruacyjnego w Polsce.

Czym jest ubóstwo menstruacyjne? To ograniczony dostęp do artykułów higienicznych, najczęściej z powodów ekonomicznych, ale również z braku odpowiednich warunków niezbędnych do dbania o higienę osobistą czy edukacji dotyczącej tematów około menstruacyjnych.

Punkt Pomocy Okresowej to ogólnodostępna, zawsze otwarta szafeczka o wielkiej mocy! Znajdują się w niej artykuły menstruacyjne. Każdy potrzebujący może anonimowo i bezpłatnie coś z niej zabrać, a ktoś kto chce pomóc, może coś w niej zostawić. Warto pamiętać, że nie jest to jedynie szafka, dzięki której pomoc mogą uzyskać osoby w trudnej sytuacji życiowej lub finansowej, ale jest to też sygnał, że w tym miejscu ludzie są chętni do pomocy.

Jeśli zainteresowała Cię akcja to zostawiamy link do fundacji, na której możesz wypełnić formularz i zostać wolontariuszem oraz opiekunem PPO.

https://www.akcjamenstruacja.pl/

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.wymiennikownia.org

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.wymiennikownia.org
Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.wymiennikownia.org. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.