Rysunek – nowa edycja zajęć

Nowa edycja zajęć z rysunku!

Kiedy? 21.01, 28.01, 4.02.2020;
O której? godz. 15:45-17:45

Zajęcia 21.01.2020, godz. 15:45-17:45

Zadanie: Rysunek postaci
Ćwiczenie swobodnego szkicowania sylwetki człowieka w czasie 5 minut na rysunek. Później:
rysunek postaci ołówkiem na białym papierze w większym wymiarze czasowym.

Zadanie przede wszystkim wpływa na szybki rozwój umiejętności rysowniczych. Uczy dobrego kreślenia proporcji człowieka. Poprawia się szybkość wykonywania rysunków.

Zajęcia 28.01.2020, godz. 15:45-17:45

Zadanie: Interpretacja zdjęcia
Celem jest stworzenie ilustracji w dowolnej technice, na podstawie zdjęcia. Utrudnienie polega na tym, że każdy otrzymuje karteczkę zawierającą słowo klucz (np. lodowaty, ostry, zwariowany itd.). Praca powinna opierać się na otrzymanym słówku tak, aby dało się ją nim opisać.

Zadanie rozwija naszą kreatywność, pomysłowość i wrażliwość. Wpływa również na rozwój umiejętności manualnych. Łatwiej dostrzegamy dobrze zgrane połączenia kolorów i kreujemy własny styl artystyczny.

Zajęcia 4.02.2020, godz. 15:45-17:45

Zadanie: Kompozycja abstrakcyjna z portretem
Za pomocą prostych figur geometrycznych lub innych środków wyrazu (np. plam) należy stworzyć pracę, która będzie posiadała charakter abstrakcyjny.
Dodatkowo do naszej pracy należy wprowadzić motyw twarzy. Trzeba pomieszać ze sobą świat realistyczny z abstrakcyjnym.

Zadanie polepsza umiejętność rysowania portretu. Rozwija naszą kreatywność, pomysłowość i wrażliwość. Wpływa również na rozwój umiejętności manualnych. Łatwiej dostrzegamy dobrze zgrane połączenia kolorów i kreujemy własny styl artystyczny.

Prowadzący: Maciej Bukowski – Ukończył technikum o profilu graficznym. Aktualnie student ASP w Gdańsku na kierunku grafika. W przyszłości chce zajmować się grafiką projektową zawodowo. Interesuje się sztukami plastycznymi od czasów szkoły podstawowej. Dużo czasu spędza na pogłębianiu swoich umiejętności warsztatowych. Uważa, że ciężka praca i zaangażowanie w tym co się robi to klucz do sukcesu. Inspiracją są dla niego ludzie, którzy zawsze potrafią znaleźć czas na pielęgnowanie swoich pasji. W kręgu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, seriale i piłka nożna.