tło

RYSUNEK W WM

  Kształt 1
  Nowa edycja zajęć z rysunku!
  Kiedy i gdzie?
  W każdy czwartek w godzinach 17:00- 19:00 w Wymiennikowni (Kartuska 20b Gdynia)
  Kto poprowadzi?
  Maciej Bukowski (BIO na dole )
  Dla kogo?
  Bezpłatne zajęcia dla młodzieży w wieku 13-35 lat
  HARMONOGRAM —>
  Zajęcia 08.07.2021
  🖍🖍🖍
  Zadanie: Rysunek postaci – studium ludzkiego ciała
  Rysunek postaci ołówkiem na białym papierze w większym wymiarze czasowym.
  Zadanie przede wszystkim wpływa na szybki rozwój umiejętności rysowniczych. Uczy dobrego kreślenia proporcji człowieka. Poprawia się szybkość wykonywania rysunków.
  Zajęcia 15.07.2021
  Zadanie: Rysunek perspektywiczny
  Zadanie polega na stwoerzeniu rysunku posługując się tzw. liniami zbiegu i linią horyzontu. Zapoznanie się z różnymi typami perspektyw.
  Zadanie wpływa na rozwój umiejętności manualnych. Łatwiej dostrzegamy odpowiednie nachylenie i ustawienie kątów i krawędzi we wszystkim co nas otacza.
  Zajęcia 22.07.2021
  Zadanie: Kompozycja abstrakcyjna z portretem
  Za pomocą prostych figur geometrycznych lub innych środków wyrazu (np. plam) należy stworzyć pracę, która będzie posiadała charakter abstrakcyjny.
  Dodatkowo do naszej pracy należy wprowadzić motyw twarzy. Trzeba pomieszać ze sobą świat realistyczny z abstrakcyjnym.
  Zadanie polepsza umiejętność rysowania portretu. Rozwija naszą kreatywność, pomysłowość i wrażliwość. Wpływa również na rozwój umiejętności manualnych. Łatwiej dostrzegamy dobrze zgrane połączenia kolorów i kreujemy własny styl artystyczny.
  Maciej Bukowski – Ukończył technikum o profilu graficznym. Aktualnie student ASP w Gdańsku na kierunku grafika. W przyszłości chce zajmować się grafiką projektową zawodowo. Interesuje się sztukami plastycznymi od czasów szkoły podstawowej. Dużo czasu spędza na pogłębianiu swoich umiejętności warsztatowych. Uważa, że ciężka praca i zaangażowanie w tym co się robi to klucz do sukcesu. Inspiracją są dla niego ludzie, którzy zawsze potrafią znaleźć czas na pielęgnowanie swoich pasji. W kręgu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, seriale i piłka nożna.
  Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego wymiennikownia.org

  przejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

  Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.