Festiwal Gramy

GRAMY to święto dla fanów gier planszowych z Trójmiasta i całej Polski. To niepowtarzalna szansa dla wszystkich pasjonatów planszówek, osób poszukujących ciekawego sposobu na spędzenie czasu i rodzin z dziećmi, na poznanie nowych gier, wzięcie udziału w turniejach (w tym eliminacjach do Mistrzostw Polski), a przede wszystkim świetną zabawę przez cały weekend!

Formuła festiwalu jest prosta – gramy w gry planszowe, od klasyki takiej jak Carcassonne, Dobble czy Wsiąść do Pociągu, aż po zupełne nowości, które niedawno ujrzały światło dzienne. W festiwalowej wypożyczalni dostępnych jest ponad 2000 gier (800 unikalnych tytułów), od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. W wyborze oraz tłumaczeniu zasad wspierają uczestników wolontariusze – Żółte Koszulki. Można także zaopatrzyć się w gadżety i gry w atrakcyjnych cenach, a dla młodszych uczestników przygotowywana jest strefa Poszukiwaczy Przygód, gdzie znajduje się wiele atrakcji dla najmłodszych. Festiwal powstaje wysiłkiem wielu osób. Dla większości jest to zajęcie całkowicie niekomercyjne.

Organizatorami imprezy są: Miasto Gdynia, Rebel.pl oraz Laboratorium Innowacji Społecznych. Partnerami są firma Trefl, Gdynia Arena, YMCA w Gdyni i Poszukiwacze Przygód.

Patronat nad imprezą objęło Radio ESKA i portale Przystanek Planszówka, BoardGameGirl, Gambit TV, Świat Zabawek, Geek Factor, Przy Stole oraz Games Fanatic.

W Gdyni festiwal odbywa się na hali sportowo widowiskowej „Gdynia Arena”, ul. Kazimierza Górskiego 8, Gdynia.

Więcej informacji: http://festiwalgramy.com/
Fanpage na FB: https://www.facebook.com/FestiwalGRAMY

Zdjęcia pochodzą ze strony www.festiwalgramy.com